• Moramo da kazemo kako se svi sjecaju rado dobrih čljudi i izvrsnih pjevača, pa su se tako i kolege prisjetile ovog velikog gubitka. U nastavku ovog teksta ceet i sami imati prilike da vidite o kome se radi: Aco Babić, pjevač, preminuo je u 52. godini od duge i teške bolesti. Preminuo je u Novom Sadu, a sahrana je, kako piše Kurir, zakazana za danas na gradskom groblju na mjestu gdje je godinama živio. Nemila vijest ostavila je u šoku mnoge pjevačeve kolege, dok se prijatelji na društvenoj mreži Facebook iskrenim porukama opraštaju od Ace.

Izrazi poput: “Malo je da izrazim šok; put s Bogom, pamtit ću te”, “Vječno će trajati tvoje melodije” i “Posljednji pozdrav dragom kolegi… Putujem s anđelima, a obitelji iskrena sućut”, među brojnim su posvetama koje se pojavljuju na Facebook profilu.

Aco Babić rođen je 13. aprila 1973. godine u Bijeljini, kao treće dijete, obradovao roditelje i dvije starije sestre. Svoje formativne godine proveo je i školovao se u Ugljeviku u Bosni i Hercegovini. Od najranijih školskih dana pokazivao je veliki interes za glazbu, brzo se uključivši u lokalna događanja i proslave, na kojima je izvodio popularne pjesme poznatih izvođača tog vremena, ne sluteći da će na kraju i sam krenuti u pop karijeru.

Nakon završene srednje škole prijavio se na služenje vojnog roka 1991. godine, što je bilo izuzetno teško razdoblje obilježeno raspadom države. Ovo poglavlje njegova života je ono koje bi najradije zaboravio. Sredinom devedesetih dolazi u Novi Sad i upisuje Višu tehničku školu, gdje nailazi na grupu koja je već uveliko nastupala po raznim mjestima u gradu i okolici, a koja je imala otvoreno mjesto za bubnjara.

Napomenuo je na početku svoje karijere, rekavši: “Nisam puno razmišljao o tome i pridružio sam se bendu, mlad i strastven prema glazbi, vođen više potrebom za financijskom stabilnošću nego životom i obrazovanjem…

BONUS:
Upute za održavanje korijena orhideja: Potrebno je da posuda za orhideje bude prozirna, što omogućuje praćenje zdravlja korijena. Osim toga, spremnik mora imati dovoljno drenažnih rupa kako bi se omogućila cirkulacija zraka među korijenjem, što je od vitalnog značaja za njihovo dobro.

  • Korijeni orhideja su osjetljivi na propadanje; stoga ih trebamo zalijevati tek kad korijenje potpuno pobijeli i kad se supstrat osuši. Listovi ili pseudobulbe, koji su zadebljali dijelovi stabljike – poput onih u obitelji Oncidium – sadrže odgovarajuće rezerve vode. Sukladno tome, nema razloga za brigu ako se zalijevanje odgodi dan ili dva, jer se biljke već pripremaju za razdoblja povećane vlage.
Oglasi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here