Kritična točka klimatskih promjena zahtijeva naš hitan fokus, kao što pokazuje sve češća pojava ekstremnih vremenskih obrazaca, uključujući sparna ljeta i znatne poplave. Nedavno su gradovi diljem Europe, od Beča do Jablanice, doživjeli teške poplave. Kao odgovor na ovaj scenarij, sada ćemo procijeniti atribute približavanja zime. Sadržaj će se nastaviti nakon oglasa.

Nakon niza blagih vremenskih prilika koje karakteriziraju temperature u rasponu od 2 do 3°C i povremene snježne padaline, Moskva i europska regija Rusije trenutno se suočavaju s utjecajima polarnog hlađenja koje dolazi iz sjevernih i polarnih područja. Večeras su temperature u Moskvi pale na -15°C, a predviđanja ukazuju na dodatni pad na hladnih -22°C do jutra. Istodobno, sjeverne regije Rusije izvijestile su o padu temperatura ispod -30°C.

Idućih dana meteorolozi najavljuju trajni pad temperature zraka. Očekuje se da će Moskva do sredine tjedna doživjeti rekordno niske temperature, s predviđanjima da će najviša dnevna pasti na oštrih -33°C, a najniža noćna temperatura do -25°C. Ove brojke znatno su niže od uobičajenih siječanjskih prosjeka, gdje se jutarnje temperature uglavnom kreću oko -8°C, a najviše dnevne obično oko -4°C.

U danima pred nama prognozira se temperatura koja bi mogla biti 20 do 25 stupnjeva niža od sezonskog prosjeka. Predviđa se da će se područja sjeverno od Moskve suočiti s znatno hladnijim uvjetima, s jutarnjim temperaturama koje bi mogle pasti do -40°C, a dnevnim temperaturama teško prijeći -30°C. Očekuje se da će europski dio Rusije pretrpjeti jedan od najekstremnijih zabilježenih polarnih udara, dok u azijskoj regiji, koja obuhvaća Sibir, zimske temperature obično variraju između -30 i -40 °C, a u području Jakutska povremeno padaju na -50 ili čak -60 °C.

Stanovništvo ovih područja poziva se na oprez. Nadolazeći ledeni val predstavlja značajnu opasnost za sigurnost ljudi, što ukazuje na nužnost opreza. Sljedećih dana očekuje se izrazita temperaturna razlika u istočnoj Europi. Dok bi temperature u sjevernoj i zapadnoj Rusiji mogle pasti do -35°C, prognoze pokazuju da se u Ukrajini i južnim dijelovima Rusije očekuju temperature premašiti 0°C.

Dok Rusija podnosi ove izuzetno hladne uvjete, polarne regije smještene sjeverno od Skandinavije i Islanda doživljavaju znatno blažu klimu, gdje tipične temperature ostaju oko 0°C i povremeno se mogu povećati za pet stupnjeva, zbog ublažavanja učinaka Golfske struje. Ova pojava proizlazi iz dominacije toplih zračnih masa koje dolaze iz područja Atlantika i Sredozemlja.

Očekivano povećanje oborina pripisuje se stalnoj prisutnosti ciklona. U Srbiji se predviđa da će maksimalne temperature biti između 16 i 17°C, što predstavlja značajan porast od 10 do 15 stupnjeva iznad prosjeka. Ovog nadolazećeg vikenda predviđa se da će hladna zračna masa iz Rusije zahvatiti Ukrajinu i baltičke zemlje, a zatim napredovati prema Poljskoj na relativno blag način.

Nakon dužeg razdoblja nekarakteristično blagih uvjeta u prvih 7 do 8 dana siječnja, očekuje se dosljedan pad temperatura diljem Europe i Srbije. Unatoč tome, predviđanja sugeriraju da se očekuje da će temperature ostati blizu sezonske norme, uz očekivane snježne padaline u određenim područjima i na nižim nadmorskim visinama.
Hrana je temeljna za preživljavanje; usprkos tome, brojni su pojedinci pravi znalci koji uživaju u njegovim raznolikim okusima.

Postizanje željene teksture u umacima i juhama ne zahtijeva uvijek pripremu mješavine brašna. Idealan umak trebao bi pokazivati ​​izvanrednu glatkoću uz očuvanje pravilne gustoće. Jedna od najjednostavnijih tehnika za postizanje gušće konzistencije uključuje dodavanje brašna. Ovaj članak ima za cilj pokazati da je moguće napraviti umak bez ovisnosti o brašnu.

Pridržavanje preporuka portala gotowanie omogućuje pripremu umaka koji se može pohvaliti ne samo poboljšanim zdravstvenim prednostima, već i raskošnom i kremastom konzistencijom. Osim brašna, postoji više alternativnih metoda za zgušnjavanje umaka. Istražujući ove zdravije opcije, može se otkriti izvrsna strategija za izradu ukusnog kremastog umaka. Koje su tehnike dostupne za postizanje gustoće umaka bez upotrebe brašna?

Dok brašno služi kao vješto sredstvo za zgušnjavanje, njegove nutritivne prednosti su ograničene, a znatno povećava kalorijski sadržaj raznih recepata. Stoga bi se odabir zamjene mogao pokazati kao mudra odluka. Postavlja se pitanje: koji je alternativni sastojak najprikladniji? Mogućnosti su brojne i ovise o određenom jelu koje se priprema. Na primjer, u pripremi umaka ili čvrste juhe od svježeg ili smrznutog povrća, razumna metoda za izbjegavanje upotrebe brašna je miješanje dijela kuhanog povrća u pire.

Dodavanjem ovog pirea od povrća u juhu dobit ćete željenu gustoću. U izbor povrća preporučljivo je uvrstiti krumpir jer njegov sadržaj škroba značajno doprinosi optimalnom zgušnjavanju umaka i juha. Nadalje, krumpir se može koristiti iu sirovom obliku tako da se sitno nariba i ubaci u jelo prije kuhanja uz neprestano miješanje nekoliko minuta. Osim krumpira, učinkoviti zgušnjivači su i mrkva, leća, peršin i bundeva.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here