Što organizam poručuje ovom metodom? Naša tijela emitiraju niz zvukova, od pucketanja do zvonjenja, bili mi toga svjesni ili ne. Iako je ključno priznati da su ti zvukovi obično normalni, također je važno razumjeti da oni mogu označavati ozbiljne zdravstvene probleme u određenim situacijama, osobito ako su popraćeni bolom ili ako traju dulje vrijeme.

  • Što uzrokuje najčešće zvukove koje stvara naše tijelo? Osjećaj zvonjenja ili zujanja koji osjetite u ušima nakon dugog dana zapravo je zvuk krvi koja cirkulira kroz vratne vene koje se nalaze iza uha. Kada se ovaj zvuk osjeti tijekom dana, može biti povezan s alergijom ili infekcijom. U tim slučajevima, dekongestiv bi mogao ponuditi određeno olakšanje; međutim, ako se problem nastavi, preporučuje se potražiti liječnički savjet.

Neudobnost u ušima, praćena osjećajem pucanja u vratu, nije neuobičajena. Kada netko okrene glavu, može se čuti pucketanje, što je posljedica oslobađanja mjehurića zraka unutar zglobova vrata. Unatoč tome, ako je ovo pucketanje povezano s jakom boli koja se proteže niz ruke, to bi moglo ukazivati ​​na poremećaj živaca, zbog čega je potrebna konzultacija s liječnikom.

  • Osim toga, često se čuje krčanje u želucu; ovi visoki zvukovi obično proizlaze iz kretanja zraka i tekućine kroz probavni trakt. Kada su popraćeni grčevima, boli ili mučninom te nedostatkom pražnjenja crijeva, ti zvukovi mogu ukazivati ​​na djelomičnu opstrukciju crijeva koja zahtijeva liječničku pomoć. S druge strane, zvukovi koji nastaju tijekom disanja tijekom vježbanja, osobito tijekom joge ili istezanja, sasvim su normalna tjelesna reakcija koja se javlja u određenim položajima.

Ako primijetite sličan zvuk popraćen nedostatkom daha dok stojite, to može biti povezano s alergijama ili možda ozbiljnijim zdravstvenim problemima. Može se pojaviti osjećaj pucanja u stražnjem dijelu ramena. Kada se pri podizanju ruke začuje pucketanje, to može upućivati ​​na upalu ramenog zgloba ili burze. Ovaj problem može proizaći iz ponavljajućih pokreta iznad glave, a ako je osjećaj uparen s boli, preporučuje se potražiti savjet od ortopeda.

  • Tinitus, koji se obično naziva osjećaj zvonjenja u ušima, obično nestaje sam od sebe; međutim, ako potraje dulje od dva dana ili je popraćeno bolovima, preporučuje se potražiti liječnički savjet kako bi se uklonila mogućnost infekcija ili neuroloških problema. Zviždanje u nosu može ukazivati ​​na opstrukciju protoka zraka i može biti povezano s alergijama, prehladom ili čak ozljedom nosa.Ako se ovaj simptom pojavi nakon ozljede nosa, preporučljivo je posavjetovati se s liječnikom kako bi se procijenio mogući prijelom hrskavice u nosu, piše besthealthmag.ca.

DODATNI TEKST

Klinčić, vitalni aromatični začin, sastavni je dio brojnih jela, pića i delicija, osim što se koristi u tradicionalnoj medicini. Unatoč malom, klinastom izgledu, to je cvjetni pupoljak tropskog zimzelenog stabla koje nosi njegovo ime i potječe iz Indonezije. Naime, klinčić se ubraja među najzdravije začine zbog svojih impresivnih antioksidativnih svojstava. Jova Mijatović, proslavljeni travar kojeg obično nazivaju Jova iz Rumunjske, raspravljao je o ljekovitim svojstvima klinčića u svojoj knjizi “Bilje i melemi: izvorna formula čaja od klinčića od travara Jove.”

  • Za pripremu čaja od klinčića pomiješajte 10 grama klinčića s 250 ml vode u posudi i ostavite smjesu da stoji 24 sata. Pijte dvije žlice ove tekućine sat vremena prije svakog obroka. Za svaku popijenu količinu tekućine vratite jednaku količinu vode u posudu s klinčićima. Održavajte ovaj ciklus pijenja i dopunjavanja vodom sve dok klinčići ne izgube snagu. Ako ne dođe do sniženja krvnog tlaka, ponovite postupak. Klinčići su vrijedan izvor vitamina i minerala, osiguravaju izvrsnu opskrbu beta-karotenom, uz obilje vitamina, minerala i vlakana.

Klinčići su poznati po svojoj učinkovitosti protiv virusa, bakterija, gljivica i parazita, što se može zahvaliti bogatom sadržaju esencijalnih nutrijenata poput kalcija, mangana, selena, željeza te vitamina B6, C i K. Nadalje, oni uključuju spojevi poput eugenola, kariofilena i tanina, koji svi pokazuju snažna antimikrobna svojstva, pojedinačno ili u kombinaciji.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here