Marinko Rokvić je prije dolaska Siavice Rokvić bio u vezi koja se približavala statusu braka. U tom razdoblju povezivalo ga se s Boženom Žumbor, inovativnom osnivačicom renomiranog kozmetičkog brenda ‘Božen kozmetiks’.
Kako doznaje vjerodostojan izvor, Marinko je Bozena susreo dok je demonstrirao svoje sposobnosti u jednom baru u Rotterdamu. Bozen je potjecala iz imućne obitelji jer su njezini roditelji bili vlasnici uspješne krčme. Iako je Marinko javno iskazivao fasadu ravnodušnosti prema njoj, bilo je vidljivo da prema njoj gaji iskrene osjećaje. Njihova ljubavna veza trajala je otprilike dvije godine, tijekom kojih se Marinko značajno obvezao da će je oženiti.
Zaključak njihove veze iznenadio je lokalnu zajednicu, a kasniji razvod Marinka Rokvića i Božena potaknuo je brojne narative koji su u konačnici trajno utjecali na njegovu reputaciju. Nakon prekida s Marinkom, Bozen je bila vrlo oprezna u prikrivanju svojih emocionalnih previranja, slomljenog srca koje je duboko utjecalo i na nju i na njezinu obitelj. Pitanje potencijalnog budućeg ljubavnog partnera ostalo je nejasno, a nije imala djece.
B0NUS:
U analiziranom sastavu crveni luk sadrži otprilike devet posto ugljikohidrata, 1,4 posto bjelančevina i minimalni udio masti od približno 0,2 posto, uz umjerene koncentracije specifičnih minerala uključujući kalcij, fosfor i željezo. Ekstrakti dobiveni iz crvenog luka obiluju fenolnim spojevima i pokazuju svojstva protiv raka. Tipično, fenoli i polifenoli dobiveni iz različitih biljnih vrsta smatraju se kategorijom tvari koje posjeduju antimikrobna svojstva. Naime, ljuska (juškog) luka, često odbačena tijekom prerade, prepoznata je kao posebno intrigantan izvor fenolnih sastojaka.
U sferi ljudske prehrane, crveni luk je priznat kao najizdašniji izvor flavonoida. Antioksidativna svojstva ovih spojeva, na koja utječu koncentracije flavonoida i fenolnih tvari, smanjuju se od vanjskih prema unutarnjim slojevima. Naime, kvercetin se pojavljuje kao istaknuti flavonoid; privukao je značajan istraživački interes zahvaljujući svojoj sposobnosti da se suprotstavi specifičnim agensima koji olakšavaju rast tumora.
- Studija koja je obuhvatila 28 vrsta povrća i devet vrsta voća otkrila je da crveni luk ima najviše razine kvercetina. Pokazalo se da ovaj flavonoid remeti rast stanica osjetljivih na estrogen koji su povezani s rakom dojke. Nadalje, istraživanje pokazuje da u kombinaciji s vitaminom C, kvercetin također može pokazati antivirusne učinke.