Zbog krsenja najstrozeg pravilan koje zabranjuje fizicki obracun medu ucesnicima odmah je reagovao i Veliki sef.

 

 

 

 

Ucesnica “Elite 8” Ivana Keneski nema namjeru da se smiri nakon raskida sa Urosem Rajacicem, te je u Bijeloj kuci napravila pravi haos.

Naime, ona je pokusavala da ga isprovocira dok je bio sa njegovom novom djevojkom, Milanom Mimom Sarac, a onda ga je i gadala soljom. Nakon toga je pocela da baca njihove stvari, sto je Rajacica istjeralo iz takta pa je krenuo da joj prijeti.

Obezbjedenje je moralo odmah da reaguje kako bi smirilo strasti izmedu bivsih partnera.

Zbog krsenja najstrozeg pravilan koje zabranjuje fizicki obracun medu ucesnicima odmah je reagovao i Veliki sef.

– Elito, ovim vas zvanicno obavjestavamo da je Ivana Keneski diskvalifikovana, ona ce na osnovu ugovora snositi kaznu od 50.000 eura, a Pink ce je tuziti u skladu sa tim – glasilo je pismo pismo koje je stiglo u “Elitu 8”.

 

 

 

 

Ubrzo nakon ove kazne, takmicari su obavijesteni da je jos jedna takmicarka kaznjena. Zbog krsenja osnovnog pravila u “Eliti”, i spavanja u nedozvoljeno vrijeme, Kristina Budevac je kaznjena novcano.

BONUS: 

Osmansko Carstvo, koje je postojalo od kraja 13. veka do početka 20. veka, predstavlja jednu od najznačajnijih političkih i kulturnih tvorevina u istoriji. Osnovano je od strane Osmanlija, plemena koje je predvodio Osman I, carstvo je kroz vekove proširilo svoje granice, obuhvatajući delove Evrope, Azije i Afrike.

U svom najuspešnijem periodu, tokom 16. i 17. veka, pod vlašću Sulejmana Veličanstvenog, Osmani su dostigli vrhunac moći. Ova era je obeležena ne samo teritorijalnim osvajanjima, već i kulturnim procvatom. Gradovi poput Istanbula (tadašnjeg Konstantinopolja) postali su centri umetnosti, arhitekture i nauke. Sulejman je naručivao grandiozne građevine, poput Sulejmanije, koja i danas stoji kao simbol osmanske arhitekture.

Osmansko društvo bilo je organizovano na temelju složene hijerarhije. Na vrhu se nalazio sultan, a ispod njega su se nalazili visoki državni službenici, vojnici i trgovci. Multietnička i multikonfesionalna struktura carstva omogućila je suživot različitih kultura i religija, ali je istovremeno dovela do tenzija koje su se kasnije intenzivirale.

U 19. veku, carstvo je počelo da se suočava s problemima, uključujući unutrašnje pobune i vanjske pretnje. Nacionalizam je počeo da se širi među različitim etničkim grupama, što je dovelo do raspada carstva. Nakon Prvog svetskog rata, Osmansko Carstvo je zvanično ukinuto 1922. godine, a na njegovim temeljima formirana je moderna Turska.

Osmansko Carstvo ostavilo je dubok trag u istoriji, kulturi i arhitekturi, a njegovi uticaji su vidljivi i danas.

ZAPRATITE NAS ZA JOS ZANIMLJIVOG SADRZAJA. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here