• Danas predstavljamo intrigantan izvještaj o astronautu Ronu Garanu i njegovom vremenu provedenom u svemiru. Iako smo ranije imali prilike promatrati i slušati o brojnim iskustvima, njegova će vam se pripovijest sigurno svidjeti. Pozivamo vas da posvetite nekoliko trenutaka čitanju ovog uvjerljivog iskustva i steknete širu perspektivu o svijetu u kojem živimo.
Ron Garan, istaknuti bivši NASA-in astronaut, posvetio je više od pet mjeseci svom vremenu u svemiru, promatrajući fenomene kojima nitko na Zemlji nikada nije svjedočio. Kao istaknuti stručnjak u području istraživanja svemira, Ron Garan izvršio je značajan utjecaj na industriju i iskoristio svoju karijeru za poticanje pozitivnih promjena na našem planetu.

Njegovi napori nadahnjuju brojne pojedince da cijene potencijal globalne suradnje i održive inovacije. Proveo je nevjerojatnih 178 dana u svemiru, a njegova razmišljanja sadržana su u knjizi “The Orbital Perspective: Lessons in Seeing the Big Picture from a Journey of 71 Million Miles”. U ovoj publikaciji govori o značajnoj preobrazbi koju je doživio, posebice u pogledu svoje percepcije svetoga.
U intervjuu za ‘Big Think’, Garan je primijetio: “Promatrao sam dinamički spektar boja unutar biosfere dok one vibrantno pulsiraju i isprepliću se sa životom. Iako moja specijalizacija ne obuhvaća ekonomiju, očito je da sustavi koje su izgradili ljudi smatraju svim elementima, uključujući sustave za održavanje života našeg planeta, jednostavno dijelovima globalne ekonomije. Kada Zemlja nestane i svemir ispuni prazninu, postaje očito da smo zarobljeni u zamci u iluziji.

Pružio je dodatno razumijevanje u pogledu elemenata koji su doveli do njegove promjene gledišta. Izraz “Efekt pregleda” odnosi se na značajnu transformaciju s kojom se susreću astronauti nakon što su svjedočili planetu koji visi u golemom svemirskom prostranstvu. Ovaj se fenomen može usporediti sa žaruljom koja otkriva našu duboku međusobnu povezanost i oslanjanje jednih na druge. On primjećuje da “čovječanstvo lebdi u tami, opažajući samo ograničen tračak stvarnosti.


Tekst se bavi brojnim elementima koji dovode do naše nedovoljne reakcije na izazove s kojima se susrećemo. Obično se vjeruje da je situacija u potpunosti shvaćena; međutim, ono što opažamo čini tek mali dio cjeline. Ovo ograničeno razumijevanje ometa našu sposobnost suočavanja s različitim izazovima. Trenutačno društvo snosi znatne troškove zbog ovog nedostatka.
  • Ključni čimbenik koji doprinosi našim izazovima u pronalaženju rješenja je naše oklijevanje da se izravno suočimo s problemima, zajedno s istinskim nedostatkom perspektive. „Zato je iskorak u svjetlost ključan“, rekao je astronaut. Crpeći iz svojih iskustava u svemiru, Garan je predstavio ideju orbitalne perspektive, koju je nazvao “pozivom na akciju”. Pozvao je pojedince da prihvate način života koji daje prednost dobrobiti čovječanstva nad ekonomskim i društvenim problemima. Ron Garan, bivši astronaut, pilot i inženjer rođen 30. listopada 1961. u New Yorku, tijekom svoje karijere sudjelovao je u nekoliko značajnih NASA-inih misija.
Oglasi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here